Rolex Datejust 41 Stainless Steel Dark Rhodium Index Dial Smooth Bezel Oyster Bracelet 126300 -
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 126300 |
| Series | Datejust 41 |
| Model Year | 2016-Current |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Stainless Steel Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Dark Rhodium |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Rolex Datejust 41 Stainless Steel Dark Rhodium Index Dial Smooth Bezel Oyster Bracelet 126300 -
Rolex Datejust 41 Stainless Steel Dark Rhodium Index Dial Smooth Bezel Oyster Bracelet 126300 -
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 126300 |
| Series | Datejust 41 |
| Model Year | 2016-Current |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Stainless Steel Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Dark Rhodium |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 126300 |
| Series | Datejust 41 |
| Model Year | 2016-Current |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Stainless Steel Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Dark Rhodium |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |






















