✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Rolex Air-King Stainless Steel Black Arabic Dial 40mm Green Hand Oyster Bracelet 116900
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116900 |
| Series | Air King |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Steel |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Dial Markers | Custom Diamonds |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Rolex Air-King Stainless Steel Black Arabic Dial 40mm Green Hand Oyster Bracelet 116900
Rolex Air-King Stainless Steel Black Arabic Dial 40mm Green Hand Oyster Bracelet 116900
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116900 |
| Series | Air King |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Steel |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Dial Markers | Custom Diamonds |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
$8,695.00
Rolex Air-King Stainless Steel Black Arabic Dial 40mm Green Hand Oyster Bracelet 116900—
$8,695.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116900 |
| Series | Air King |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Domed |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Steel |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Dial Markers | Custom Diamonds |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Stainless Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |






















