Rolex Daytona Platinum Ice Blue Index Dial Chestnut Brown Ceramic Bezel Oyster Bracelet 116506
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116506 |
| Series | Cosmograph Daytona |
| Model Year | 2008-current Flat Buckle Daytona |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Ceramic |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Platinum |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Ice Blue |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Platinum |
| Clasp | Folding Oysterlock Safety |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Rolex Daytona Platinum Ice Blue Index Dial Chestnut Brown Ceramic Bezel Oyster Bracelet 116506
Rolex Daytona Platinum Ice Blue Index Dial Chestnut Brown Ceramic Bezel Oyster Bracelet 116506
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116506 |
| Series | Cosmograph Daytona |
| Model Year | 2008-current Flat Buckle Daytona |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Ceramic |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Platinum |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Ice Blue |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Platinum |
| Clasp | Folding Oysterlock Safety |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 116506 |
| Series | Cosmograph Daytona |
| Model Year | 2008-current Flat Buckle Daytona |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Ceramic |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Platinum |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Ice Blue |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Platinum |
| Clasp | Folding Oysterlock Safety |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |

















