Rolex Day-Date 36 Rose Gold Brown Ombre Diamond Dial & Fluted Bezel President Bracelet 128235
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 128235 |
| Series | Day-Date 36 |
| Model Year | 2019 |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Rose Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Rose Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Brown |
| Dial Markers | Set with Diamonds |
| Band Material | Rose Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Rolex Day-Date 36 Rose Gold Brown Ombre Diamond Dial & Fluted Bezel President Bracelet 128235
Rolex Day-Date 36 Rose Gold Brown Ombre Diamond Dial & Fluted Bezel President Bracelet 128235
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 128235 |
| Series | Day-Date 36 |
| Model Year | 2019 |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Rose Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Rose Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Brown |
| Dial Markers | Set with Diamonds |
| Band Material | Rose Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |
Original: $58,890.00
-65%$58,890.00
$20,611.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Unworn |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 128235 |
| Series | Day-Date 36 |
| Model Year | 2019 |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Rose Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Rose Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date at | 3 o’clock |
| Dial Color | Brown |
| Dial Markers | Set with Diamonds |
| Band Material | Rose Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Heavy: New Style |



















