✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Rolex Day-Date 40 Yellow Gold Champagne Roman Dial & Fluted Bezel President Bracelet 228238 -
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 228238-CHPRP |
| Series | Day-Date 40 |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Yellow Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Yellow Gold |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Champagne |
| Dial Markers | Roman |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Current 3rd Gen President |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Rolex Day-Date 40 Yellow Gold Champagne Roman Dial & Fluted Bezel President Bracelet 228238 -
Rolex Day-Date 40 Yellow Gold Champagne Roman Dial & Fluted Bezel President Bracelet 228238 -
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 228238-CHPRP |
| Series | Day-Date 40 |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Yellow Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Yellow Gold |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Champagne |
| Dial Markers | Roman |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Current 3rd Gen President |
$51,500.00
Rolex Day-Date 40 Yellow Gold Champagne Roman Dial & Fluted Bezel President Bracelet 228238 -—
$51,500.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Unworn |
| Brand | Rolex |
| Production Year | 2010-Current |
| Model Number | 228238-CHPRP |
| Series | Day-Date 40 |
| Model Year | 2006-current Modern Rolex |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Yellow Gold Fluted |
| Movement | Automatic |
| Case Back | Solid |
| Material | Yellow Gold |
| Case Size | 40 mm |
| Case Type | Super-Case |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Dial Color | Champagne |
| Dial Markers | Roman |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Bracelet | President |
| Bracelet Type | Current 3rd Gen President |

















