Rolex Datejust 36 Yellow Gold/Steel Golden Palm Motif Index Dial Fluted Bezel Oyster Bracelet 126233
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | Current Production |
| Model Number | 126233 |
| Series | Datejust 36 |
| Model Year | Current Model |
| Case Material | Steel/Yellow Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 3 o'clock |
| Dial Color | Golden |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold/Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Watch Style | Sports Watch |
| Gender | Unisex |
| Water Resistance | 100 Meters (330 Feet) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Rolex Datejust 36 Yellow Gold/Steel Golden Palm Motif Index Dial Fluted Bezel Oyster Bracelet 126233
Rolex Datejust 36 Yellow Gold/Steel Golden Palm Motif Index Dial Fluted Bezel Oyster Bracelet 126233
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | Current Production |
| Model Number | 126233 |
| Series | Datejust 36 |
| Model Year | Current Model |
| Case Material | Steel/Yellow Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 3 o'clock |
| Dial Color | Golden |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold/Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Watch Style | Sports Watch |
| Gender | Unisex |
| Water Resistance | 100 Meters (330 Feet) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Box/Papers | Box & Papers |
| Brand | Rolex |
| Production Year | Current Production |
| Model Number | 126233 |
| Series | Datejust 36 |
| Model Year | Current Model |
| Case Material | Steel/Yellow Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 3 o'clock |
| Dial Color | Golden |
| Dial Markers | Index |
| Hands | Luminous |
| Band Material | Yellow Gold/Steel |
| Clasp | Folding Oysterclasp |
| Bracelet | Oyster |
| Watch Style | Sports Watch |
| Gender | Unisex |
| Water Resistance | 100 Meters (330 Feet) |



















