Patek Philippe Grand Complications Grandmaster Chime Haute Joaillerie White Gold Black Dial Sapphire/Diamond Set Bezel | 6300/401G-001
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 6300/401G-001 |
| Model Year | Call For Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | White Gold |
| Case Size | 49 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Set with Gems/Diamonds |
| Movement | Manual-Wind |
| Dial Color | Black |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Alligator Leather Strap |
| Clasp | Fold-Over Clasp |
| Water Resistance | None |
| Gender | Men's |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Patek Philippe Grand Complications Grandmaster Chime Haute Joaillerie White Gold Black Dial Sapphire/Diamond Set Bezel | 6300/401G-001
Patek Philippe Grand Complications Grandmaster Chime Haute Joaillerie White Gold Black Dial Sapphire/Diamond Set Bezel | 6300/401G-001
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 6300/401G-001 |
| Model Year | Call For Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | White Gold |
| Case Size | 49 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Set with Gems/Diamonds |
| Movement | Manual-Wind |
| Dial Color | Black |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Alligator Leather Strap |
| Clasp | Fold-Over Clasp |
| Water Resistance | None |
| Gender | Men's |
Original: $4,499,999.00
-65%$4,499,999.00
$1,574,999.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 6300/401G-001 |
| Model Year | Call For Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | White Gold |
| Case Size | 49 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Set with Gems/Diamonds |
| Movement | Manual-Wind |
| Dial Color | Black |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Alligator Leather Strap |
| Clasp | Fold-Over Clasp |
| Water Resistance | None |
| Gender | Men's |












