Patek Philippe Grand Complications 39.5mm Silver Satin Index Platinum Leather - 5496P-015
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 5496P-015 |
| Production Year | 2010-2020 Recent |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 39.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Automatic |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Silver Opaline |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Index |
| Bracelet | Leather Strap |
| Band Material | Leather |
| Additional Info | |
| Gender | Men's |
| Watch Style | Dress Watch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Patek Philippe Grand Complications 39.5mm Silver Satin Index Platinum Leather - 5496P-015
Patek Philippe Grand Complications 39.5mm Silver Satin Index Platinum Leather - 5496P-015
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 5496P-015 |
| Production Year | 2010-2020 Recent |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 39.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Automatic |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Silver Opaline |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Index |
| Bracelet | Leather Strap |
| Band Material | Leather |
| Additional Info | |
| Gender | Men's |
| Watch Style | Dress Watch |
Original: $82,650.00
-65%$82,650.00
$28,927.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Grand Complications |
| Model Number | 5496P-015 |
| Production Year | 2010-2020 Recent |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 39.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Automatic |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Silver Opaline |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Index |
| Bracelet | Leather Strap |
| Band Material | Leather |
| Additional Info | |
| Gender | Men's |
| Watch Style | Dress Watch |













