Patek Philippe Aquanaut Luce Annual Calendar Rose Gold Blue-Gray | 5261R-001
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Aquanaut |
| Model Number | 5261R-001 |
| Model Year | Call for Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Size | 39 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Case Detail | Rose gold. Sapphire crystal case back. Water-resistant to 30 m. Diameter (10?4 o?clock): 39.9?mm. Height: 10.9 mm. |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Quartz |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Blue |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 6 o'clock |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Rubber Strap |
| Band Material | Rubber |
| Clasp | Aquanaut fold-over clasp |
| Water Resistance | 30 Meters (100 Feet) |
| Gender | Men's |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Patek Philippe Aquanaut Luce Annual Calendar Rose Gold Blue-Gray | 5261R-001
Patek Philippe Aquanaut Luce Annual Calendar Rose Gold Blue-Gray | 5261R-001
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Aquanaut |
| Model Number | 5261R-001 |
| Model Year | Call for Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Size | 39 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Case Detail | Rose gold. Sapphire crystal case back. Water-resistant to 30 m. Diameter (10?4 o?clock): 39.9?mm. Height: 10.9 mm. |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Quartz |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Blue |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 6 o'clock |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Rubber Strap |
| Band Material | Rubber |
| Clasp | Aquanaut fold-over clasp |
| Water Resistance | 30 Meters (100 Feet) |
| Gender | Men's |
Original: $191,250.00
-65%$191,250.00
$66,937.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Patek Philippe |
| Series | Aquanaut |
| Model Number | 5261R-001 |
| Model Year | Call for Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Rose Gold |
| Case Size | 39 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Transparent |
| Case Detail | Rose gold. Sapphire crystal case back. Water-resistant to 30 m. Diameter (10?4 o?clock): 39.9?mm. Height: 10.9 mm. |
| Crown | Screw Down |
| Movement | Quartz |
| Hands | Luminous |
| Dial Color | Blue |
| Dial Type | Analog |
| Date | At 6 o'clock |
| Dial Markers | Arabic |
| Bracelet | Rubber Strap |
| Band Material | Rubber |
| Clasp | Aquanaut fold-over clasp |
| Water Resistance | 30 Meters (100 Feet) |
| Gender | Men's |













