✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
F.P.Journe Tourbillon Souverain Set with Diamonds
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | White |
| Dial Material | Gold, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1519 |
| Power Reserve | 42 hours |
| Water Resistance | N/A |
| Functions | Hours, Minutes, Dead Beat Seconds, Small Seconds, Tourbillon |
| Strap Material | Platinum |
| Strap Color | Call for Details |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F.P.Journe Tourbillon Souverain Set with Diamonds
F.P.Journe Tourbillon Souverain Set with Diamonds
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | White |
| Dial Material | Gold, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1519 |
| Power Reserve | 42 hours |
| Water Resistance | N/A |
| Functions | Hours, Minutes, Dead Beat Seconds, Small Seconds, Tourbillon |
| Strap Material | Platinum |
| Strap Color | Call for Details |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
$35,000.00
Original: $100,000.00
-65%F.P.Journe Tourbillon Souverain Set with Diamonds—
$100,000.00
$35,000.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | White |
| Dial Material | Gold, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1519 |
| Power Reserve | 42 hours |
| Water Resistance | N/A |
| Functions | Hours, Minutes, Dead Beat Seconds, Small Seconds, Tourbillon |
| Strap Material | Platinum |
| Strap Color | Call for Details |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |












