F.P.Journe Chronographe FB Tokyo 20th Anniversary
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Titanium |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gray |
| Dial Material | Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1518.2 |
| Power Reserve | 80 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Chronograph, Date |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Red |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F.P.Journe Chronographe FB Tokyo 20th Anniversary
F.P.Journe Chronographe FB Tokyo 20th Anniversary
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Titanium |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gray |
| Dial Material | Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1518.2 |
| Power Reserve | 80 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Chronograph, Date |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Red |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Titanium |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gray |
| Dial Material | Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1518.2 |
| Power Reserve | 80 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Chronograph, Date |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Red |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |












