F.P.Journe Automatique Lune Mother of Pearl
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 42mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Blue, White |
| Dial Material | Mother-of-pearl, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1304 |
| Power Reserve | 120 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Date, Moon Phase, Power Reserve Indicator, Small Seconds |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Blue |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Enquiry |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F.P.Journe Automatique Lune Mother of Pearl
F.P.Journe Automatique Lune Mother of Pearl
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 42mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Blue, White |
| Dial Material | Mother-of-pearl, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1304 |
| Power Reserve | 120 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Date, Moon Phase, Power Reserve Indicator, Small Seconds |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Blue |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Enquiry |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Original: $65,800.00
-65%$65,800.00
$23,030.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | Platinum |
| Case Size | 42mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Blue, White |
| Dial Material | Mother-of-pearl, Silver |
| Dial Finish | Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1304 |
| Power Reserve | 120 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Date, Moon Phase, Power Reserve Indicator, Small Seconds |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Blue |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Call for Enquiry |
| Country of Manufacture | Call for Details |











