Audemars Piguet Royal Oak 37mm Selfwinding "50th Anniversary" Rose Gold Khaki Green Dial Diamond Bezel 15551OR.ZZ.1356OR.03
| BRAND | Audemars Piguet |
| SERIES | Royal Oak |
| MODEL NUMBER |
15551OR.ZZ.1356OR.03
|
| MODEL YEAR | 2022 - 50th Anniversary |
| PRODUCTION YEAR | Call for Enquiry |
| CONDITION | Call for Enquiry |
| BOX/PAPERS | Box & Papers |
| CASE MATERIAL | Rose Gold |
| CASE SIZE | 37 mm |
| CASE SHAPE | Octagonal |
| CASE BACK | Transparent |
| CASE DETAIL | 18-carat pink gold case, bezel set with brilliant-cut diamonds, glareproofed sapphire crystal and caseback. |
| CROWN | Screw Down |
| BEZEL | Set with Diamonds |
| MOVEMENT | Automatic |
| DIAL COLOR | Green |
| DIAL TYPE | Analog |
| DATE AT | 3 o'clock |
| DIAL MARKERS | Grande Tapisserie |
| BRACELET | Rose Gold |
| CLASP | AP Folding Clasp |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters (165 Feet) |
| GENDER | Unisex |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Audemars Piguet Royal Oak 37mm Selfwinding "50th Anniversary" Rose Gold Khaki Green Dial Diamond Bezel 15551OR.ZZ.1356OR.03
Audemars Piguet Royal Oak 37mm Selfwinding "50th Anniversary" Rose Gold Khaki Green Dial Diamond Bezel 15551OR.ZZ.1356OR.03
| BRAND | Audemars Piguet |
| SERIES | Royal Oak |
| MODEL NUMBER |
15551OR.ZZ.1356OR.03
|
| MODEL YEAR | 2022 - 50th Anniversary |
| PRODUCTION YEAR | Call for Enquiry |
| CONDITION | Call for Enquiry |
| BOX/PAPERS | Box & Papers |
| CASE MATERIAL | Rose Gold |
| CASE SIZE | 37 mm |
| CASE SHAPE | Octagonal |
| CASE BACK | Transparent |
| CASE DETAIL | 18-carat pink gold case, bezel set with brilliant-cut diamonds, glareproofed sapphire crystal and caseback. |
| CROWN | Screw Down |
| BEZEL | Set with Diamonds |
| MOVEMENT | Automatic |
| DIAL COLOR | Green |
| DIAL TYPE | Analog |
| DATE AT | 3 o'clock |
| DIAL MARKERS | Grande Tapisserie |
| BRACELET | Rose Gold |
| CLASP | AP Folding Clasp |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters (165 Feet) |
| GENDER | Unisex |
Original: $93,000.00
-65%$93,000.00
$32,550.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| BRAND | Audemars Piguet |
| SERIES | Royal Oak |
| MODEL NUMBER |
15551OR.ZZ.1356OR.03
|
| MODEL YEAR | 2022 - 50th Anniversary |
| PRODUCTION YEAR | Call for Enquiry |
| CONDITION | Call for Enquiry |
| BOX/PAPERS | Box & Papers |
| CASE MATERIAL | Rose Gold |
| CASE SIZE | 37 mm |
| CASE SHAPE | Octagonal |
| CASE BACK | Transparent |
| CASE DETAIL | 18-carat pink gold case, bezel set with brilliant-cut diamonds, glareproofed sapphire crystal and caseback. |
| CROWN | Screw Down |
| BEZEL | Set with Diamonds |
| MOVEMENT | Automatic |
| DIAL COLOR | Green |
| DIAL TYPE | Analog |
| DATE AT | 3 o'clock |
| DIAL MARKERS | Grande Tapisserie |
| BRACELET | Rose Gold |
| CLASP | AP Folding Clasp |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters (165 Feet) |
| GENDER | Unisex |



















